2 września, poniedziałek | 17:00

Teatr Muzyczny Capitol

Oprowadzanie: Konrad Imiela

Teatr Muzyczny Capitol ma w tej chwili największy budynek wśród teatrów na całym Dolnym Śląsku. Nowoczesny obiekt został przebudowany w 2013 r., dostosowując się do potrzeb Capitolu. Podczas spaceru poznamy wyzwania, z jakimi musieli zmierzyć się architekci, odnawiający obiekt, który pełnił funkcję kinoteatru, był siedzibą Operetki Wrocławskiej, w końcu Teatru Muzycznego, zmagał się z wieloletnim brakiem remontu i niedostosowaniem do wymogów muzycznych inscenizacji. Jak przebudowa teatru wpłynęła na jego repertuar? Jaka dziś jest rola nowoczesnej instytucji kultury? Co czyni ją nowoczesną? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć dyrektor teatru Konrad Imiela.

Na spacer zaprasza MIASTOmovie oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Wycieczka jest częścią projektu Transformacja. Przestrzenie wolności.

Konrad Imiela – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, także kompozytor, autor tekstów piosenek i reżyser teatralny. Od 2006 roku dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W latach 2006-2014 dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

 

Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod mailem MIASTOmovie@gmail.com.